آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349330
تفاهم‌نامه همکاري ميان جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و اداره کل اوقاف و امور خيريه استان منعقد شد
تاریخ انتشار : 1397/11/16 14:45:00

تفاهم‌نامه همکاري ميان جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و اداره کل اوقاف و امور خيريه استان منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاري ميان جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و اداره کل اوقاف و امور خيريه استان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، حجت‌الاسلام حسن اميري 15 بهمن‌ماه در اين آيين، اظهار کرد: برخي از مشکلات و چالش‌هاي وقف در استان مربوط به پايين بودن آمار موقوفات درآمدزا، عدم توجه مسئولان به جايگاه وقف در برنامه‌ريزي و توسعه استان، نداشتن اختيارات در خصوص نظارت بر موسسات خيريه و آشنا نبودن افکار عمومي نسبت به ظرفيت بالاي وقف است.
وي ضمن تاکيد بر ظرفيت علمي و تخصصي جهاددانشگاهي و اعلام آمادگي براي توسعه همکاري‌هاي بين دستگاهي، از جهاددانشگاهي درخواست کرد: از ظرفيت علمي و تخصصي اين نهاد و رسانه‌هاي متعلق به جهاددانشگاهي از جمله ايسنا و ايکنا براي آشنايي بيشتر مردم با وقف و گفتمان‌سازي براي مشارکت مردم و مسئولان در حوزه وقف استفاده شود.
در ادامه سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري با معرفي فعاليت‌هاي اين نهاد در حوزه‌هاي مختلف آموزشي، پژوهشي و فرهنگي، گفت:  جهاددانشگاهي استان آمادگي همکاري با سازمان اوقاف در زمينه‌هاي فرهنگي و آموزشي را دارد.
سيروس رضايي به ظرفيت‌هاي اوقاف در بهره‌مندي از وقفيات اشاره کرد و ادامه داد: يکي از ضروريات توسعه استان، استفاده از طرح‌هاي مطالعاتي و پژوهشي است که در اين راستا نيز مي‌توان از نيات واقفان در حوزه‌هاي پژوهشي بهره برد.
وي با بيان اينکه سازمان اوقاف با توجه به فعاليت‌هاي فرهنگي تأثيرگذاري بسزايي در استان دارد، عنوان کرد: جهاد دانشگاهي نيز مي‌تواند با برگزاري دوره‌هاي آموزشي و ترويج فرهنگ وقف در استان مکمل اين حرکت‌هاي فرهنگي باشد.
رضايي تاکيد کرد: اين تفاهم‌نامه در راستاي توسعه همکاري‌هاي فرهنگي، قرآني، آموزشي و پژوهشي در راستاي ماموريت‌ها، اهدف و ظرفيت‌هاي مشترک طرفين تفاهم‌نامه با هدف خدمت‌رساني بهتر به مردم است.
گفتني است، مشارکت در اطلاع‌رساني و ارائه خدمات تخصصي در راستاي توسعه کمي و ارتقاي کيفي طرح‌هاي فرهنگي و برنامه‌هاي قرآني شاخص اوقاف همچون مسابقات سراسري قرآن، طرح ملي حفظ قرآن کريم، آرامش نوروزي و اوقات فراغت، حضور در کارگروه‌هاي تخصصي اوقاف در موارد مورد نياز و ارائه مشاوره علمي و تخصصي، همکاري و مشارکت علمي، تحقيقاتي در راستاي ارتقاي بهره‌وري اقتصادي موقوفات و توسعه بقاع متبرکه، همکاري در تدوين و برگزاري دوره‌هاي آموزشي کوتاه‌مدت و بلندمدت به منظور ارتقاي توان علمي و مهارتي کارمندان و مديران اداره، هيئت امناء بقاع و اماکن متبرکه، مساجد و خانواده‌هاي آن‌ها، همکاري و مشارکت براي طراحي و اجراي طرح هاي مشترک فرهنگي قرآني در سطح دانشگاهها و مراکز آموزش عالي استان، به کارگيري ظرفيت علمي و تخصصي جهاد در برگزاري کارگاه‌ها، دوره‌هاي آموزشي ،نشست‌هاي کارشناسي و تخصصي، طرح‌هاي پژوهشي و خدمات تخصصي در راستاي تبيين، ترويج و گسترش فرهنگ وقف و چالش‌هاي موجود با رويکرد استاني از مفاد اين تفاهم‌نامه بوده است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
291
دیروز
1039
هفته
10726
کل
420007
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038