آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349315
سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري:
جهاد دانشگاهي به عنوان نهادي تسهيل گر نقش توسعه‌اي در پايدارسازي مشاغل خانگي دارد
تاریخ انتشار : 1397/10/16
سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري:
جهاد دانشگاهي به عنوان نهادي تسهيل گر نقش توسعه‌اي در پايدارسازي مشاغل خانگي دارد


  به گزارش روابط عمومي چهارمحال و بختياري ، سيروس رضايي شامگاه شنبه  15 دي‌ماه در کارگروه تخصصي اشتغال استان، با اشاره به اجراي طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي، اظهار کرد: هدف اين طرح پايلوت ، ايجاد توسعه و پايداري مشاغل خانگي بوده که با کارفرمايي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي و توسط جهاد دانشگاهي در 9 استان کشور از جمله چهارمحال و بختياري در حال اجرا است که اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعي استان به عنوان ناظر طرح همکاري مطلوبي براي اجراي هرچه بهتر طرح با مجري داشته است. 
وي افزود: در اين طرح جهاددانشگاهي به عنوان يک نهاد تسهيل گر، نقش مداخله‌اي و توسعه‌اي در ايجاد، توسعه و پايدارسازي مشاغل خانگي را ايفا مي‌کند که ازويژگي‌هاي بارز اين طرح کمرنگ شدن نقش تسهيلات در ايجاد اشتغال از طريق به کار بردن حلقه‌هاي مهم و تاثيرگذار ديگر مانند توانمندسازي و آموزش، شبکه‌سازي و اهميت به اتصال به بازار مي‌توان نام برد. 
رضايي در ادامه عنوان کرد: زير ساخت‌هاي مطلوبي چه در سطح ملي  و و چه در سطح استاني براي هدايت متقاضيان پيش‌بيني شده است که از جمله اين زير ساخت‌ها مي‌توان به سامانه ويژه اين طرح اشاره کرد که توسط جهادگران جهاددانشگاهي طراحي شده و امکان ثبت‌نام متقاضي انتخاب شغل مناسب، آموزش، بازاريابي و فروش محصول را براي متقاضي فراهم مي‌کند. 
سرپرست جهاد دانشگاهي استان تاکيد کرد: در فاز نخست، مزيت‌ها از روش علمي و مشاهده ميداني شناسايي و پس از تاييد بر روي سامانه قرار گرفت و فراخوان عمومي براي ثبت‌نام متقاضيان در سامانه طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي صورت گرفت که بيش از 2000 متقاضي در اين سامانه ثبت نام کردند و در فاز دوم نيز با تک‌تک متقاضيان تماس تلفني به منظور تشريح طرح، ارزيابي اوليه و بررسي اطلاعات شخصي وارد شده در سامانه، استعلامات مورد نياز، نشست‌هاي توجيهي و مشاوره شغلي، کارگاه عمومي و دوره‌هاي آموزشي تخصصي براي علاقه‌مندان به صورت کاملا رايگان انجام شد. 
وي ادامه داد: در فاز سوم طرح، برنامه‌ريزي و ايجاد زيرساخت اتصال به بازار محصولات توليدي همزمان با آموزش متقاضيان انجام شده و در نهايت با 40 پشتيبان براي همکاري در طرح در حوزه‌هاي مختلف فرش، نمد، ميوه خشک و ... توافق شده است. 
رضايي نگرش نادرست متقاضيان به مقوله ايجاد شغل که تحقق آن را تنها در تسهيلات و کمک مالي خلاصه مي‌کنند، عدم استقبال برخي از متقاضيان از آموزش‌هاي تخصصي، پراکندگي متقاضيان در شهرستان‌هاي 9 ‌گانه استان، عدم تمايل برخي پشتيبانان به دليل ترس از ايجاد تعهد در تحت پوشش قرار دادن متقاضيان را برخي مشکلات اجراي طرح برشمرد. 
سرپرست جهاد دانشگاهي استان خاطرنشان کرد: مهم‌ترين مشکل راه‌اندازي کسب و کارهاي خانگي، اخذ مجوزها و استانداردهاي خاص دستگاه‌هاي اجرايي و ارگان‌هاي نظارتي است لذا پيشنهاد مي‌شود در مسير اخذ مجوزهاي مورد نياز همکاري با متقاضيان صورت گيرد و توليدکنندگان را نيز به برندسازي تشويق کرده و در اين مسير از آنان حمايت شود. 
رضايي از مسئولين دستگاه‌هاي اجرايي و فرمانداران درخواست کرد که متقاضيان راه‌اندازي کسب و کارهاي خانگي را به استفاده از شرح خدمات اين طرح تشويق و ترغيب کرده و پشتيبانان موفق به ايجاد شبکه زنجيره ارزش مزيت‌هاي موجود را معرفي کنند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
158
دیروز
13
هفته
8173
کل
171
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038