آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349313
به ميزباني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه چهارمحال و بختياري: ميزگرد «راهکارهاي حفظ منابع آبي استان» برگزار شد
تاریخ انتشار : 1397/10/15
به ميزباني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه چهارمحال و بختياري:
ميزگرد «راهکارهاي حفظ منابع آبي استان» برگزار شد

به گفته کارشناسان، وضعيت منابع آبي هر روز شرايط بدتري را تجربه مي‌کند که يکي از علل اصلي آن کاهش منابع آبي تجديدپذير است. اين موضوع لزوم وجود يک مديريت منطقي و حساب شده را گوشزد مي‌کند.
علي‌رغم بارش‌هاي اخير، بر اساس آخرين آمار ارائه شده، ازسوي وزارت نيرو تا پايان آبان‌ماه، هم‌چنان ۳۳۴ شهر در تنش آبي قرار دارند که نشان مي‌دهد باران‌ها تاثير چنداني در بهبود وضعيت کم‌آبي کشور ندارد و لازم است تدابير مديريتي براي رفع تنش‌ها و چالش‌هاي موجود در حوزه آب انديشيده شود.
خشکسالي پديده‌اي است که در بسياري از کشورهاي دنيا رخ مي‌دهد اما راهکارهايي براي آن در نظر گرفته مي‌شود و خسارت‌هاي اين پديده را کاهش مي‌دهند و آن مديريت ريسک خشکسالي است که در کشور با وجود خشکسالي، همان برنامه‌هايي که در سال‌هاي ترسالي بوده است ادامه پيدا مي‌کند.
شايد بتوان گفت علت اصلي کم‌آبي در چهارمحال و بختياري و خشک شدن قنات و چشمه‌ها برداشت بي‌رويه از منابع آبي زير زميني است.
چالش‌هاي موجود در بخش آب چندين سال است که در چهارمحال و بختياري نهادينه‌شده که براي حل آن بايد يک اتحاد همگاني ميان تمامي سازمان‌ها و ارگان‌هاي صورت بگيرد تا شاهد تشنگي کامل نباشيم.
 به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، 12 دي ماه و بر اين اساس ميزگردي با عنوان «بررسي راهکارهاي حفظ منابع آبي استان» در دفتر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه چهارمحال و بختياري، با حضور مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان، مديرکل حفاظت محيط زيست استان، رئيس اداره امور منابع آب شهرستان‌هاي فارسان و کوهرنگ، معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي سازمان جهاد کشاورزي استان، معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان، عضو هيات علمي دانشگاه شهرکرد و عضو کميته ملي کارون، فعال زيست محيطي در استان، معاون آموزشي جهاد دانشگاهي استان و عضو کميته صيانت از آب استان برگزار شد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
233
دیروز
13
هفته
8173
کل
246
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038