آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349301
دانشجو يکي از قشرهاي تصميم‌ساز و الهام‌بخش جامعه است
تاریخ انتشار : 1397/09/17

دانشجو يکي از قشرهاي تصميم‌ساز و الهام‌بخش جامعه است

سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه همواره از دانشجويان اين انتظار وجود دارد که باعث جوشش و رشد روحيه تحقيق آرمان‌گرايي و آرمان‌خواهي انقلابي باشند، گفت: دانشجو يکي از قشرهاي تصميم ساز و الهام بخش جامعه است. 
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، سيروس رضايي ضمن تبريک به مناسبت فرارسيدن 16 آذر و روز دانشجو، اظهار کرد: دانشجويان بهترين نقش را در انقلاب اسلامي که به فرمان امام خميني (ره) بود با فعاليت و عشق خود به اين انقلاب ايفا کردند. 
وي افزود: دانشجويان در مسير علمي و در عرصه‌هاي سازندگي، دفاع مقدس، توسعه علمي، فناوري، هنري و... به عنوان يکي از قشرهاي اثرگذار جامعه موفق عمل کرده‌اند. 
رضايي با بيان اينکه به برکت انقلاب اسلامي مراکز دانشجويي دانشگاه اسلامي در سراسر ايران گسترش پيدا کرد و جامعه  به دانشجويان چشم دوخته‌اند، تاکيد کرد: با توجه به اينکه بستر براي همه افراد با هر نوع استعداد در دانشگاه فراهم است، اين قشر فرهيخته بايد بهتر زيستن و نقش آفريني را از محيط دانشگاه بياموزند. 
وي تصريح کرد: همواره از دانشجويان اين انتظار وجود دارد که باعث جوشش و رشد روحيه تحقيق و پژوهش، آرمان‌گرايي و آرمان‌خواهي انقلابي، بحث و گفت‌وگوي آزاد و آزادانديشي و توليد ايده و فکر باشند تا با انديشه و حرکت آنان جامعه متحول شده و به‌سوي تحقق اهداف متعالي اسلام و انقلاب حرکت کند. 
سرپرست جهاد دانشگاهي استان ادامه داد: جهاد دانشگاهي که ترکيبي از جهاد و دانشگاه بوده و به فرموده مقام معظم رهبري مولود مبارک انقلاب اسلامي است، به دانشگاه به‌عنوان مهم‌ترين و بنيادي‌ترين زيرساخت پيشرفت و توسعه کشور نگاه مي‌کند. 
وي يکي از مهم‌ترين وظايف جهاد دانشگاهي را حمايت از دانشجويان صاحب ايده، دانش و فکر دانست و گفت: جهاد دانشگاهي همواره از دانشجويان صاحب ايده، فکر و خلاق حمايت مي‌کند و بر اين اعتقاد هستيم که حمايت از ايده‌هاي علمي، پژوهشي و فرهنگي دانشجويان و تجاري‌سازي آن از طريق آموزش‌هاي کوتاه‌مدت، تخصصي و اشتغال محور و ايجاد امکانات پژوهشي و آموزشي از مهم‌ترين رسالت هاي جهاد دانشگاهي دانست. 
رضايي در ادامه با اشاره به سالروز تاسيس خبرگزاري ايسنا، اظهار کرد: کار رسانه آگاهي بخشي، انتشار دانايي و آگاهي  در سطح جامعه است و نتيجه کار رسانه بايستي  به تعالي و پيشرفت انسان و جامعه منجر شود و اين امر زماني محقق مي‌شود که کار رسانه را از اغراض غير  رسانه‌ايي جدا کنيم اغراضي که احيانا مزاحم کار اطلاع رساني و مانع خبر رساني صحيح و درست مي‌شود. 
وي با بيان اينکه خبرگزاري ايسنا يک خبرگزاري دانشجويي است و دانشجويان و جوانان هم مظهر حق‌گويي، عدالت طلب  و طلم ستيزي هستند، خاطرنشان کرد: آنچه تاکنون موفقيت خبرگزاري ايسنا را به دنبال داشته ظرفيت و پتانسيل و قابليت دانشجويان بوده است چراکه دانشجو از روحياتي چون جسارت، شفافيت، شجاعت برخوردار است و اين مولفه‌ها مي ‎ ‌ تواند در توليد يک خبر  جذاب نقش‌آفرين و موثر باشد. 
رضايي با قدرداني از تلاش‌هاي خبرنگاران ايسنا در جهت انعکاس اخبار و رويدادهاي استان، خاطرنشان کرد: خبرنگاران به نوعي تلاش مي‌کنند که چهره واقعي استان را به جامعه بشناسانند. چرا که در استان به روايت ايسنا بناست واقعيت‌هاي استان به زيبايي آن گونه که هست انعکاس يابد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
170
دیروز
13
هفته
8173
کل
183
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038