آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349287
فعاليت‌هاي کارگروه قرآن و فضاي مجازي چهارمحال و بختياري تشريح شد
تاریخ انتشار : 1397/09/07

فعاليت‌هاي کارگروه قرآن و فضاي مجازي چهارمحال و بختياري تشريح شد

سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري شاخص‌ترين فعاليت‌هاي کارگروه قرآن و فضاي مجازي را تشريح کرد.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، سيروس رضايي شامگاه گذشته ششم آذرماه در بيستمين شوراي هماهنگي، توسعه و گسترش فعاليت‌هاي قرآني استان با اشاره به برگزاري 10 نشست کارگروه قرآن و فضاي مجازي استان، گفت: تدوين بخش قرآن و فضاي مجازي در سند راهبردي توسعه فرهنگ قرآني استان شاخص‌ترين فعاليت اين کارگروه بوده است.
وي راه‌اندازي دبيرخانۀ توليد محتواي قرآني در استان، راه‌اندازي پورتال امور قرآني استان، تدوين و اجراي دوره‌هاي مجازي آموزش قرآن، تشويق و حمايت از فعاليت‌هاي تبليغي - ترويجي قرآني مجازي توسط دستگاه‌هاي قرآني، نهادها، مؤسسات و خبرگزاري‌ها از جمله خبرگزاري ايکنا اقدامات مهم ارائه شده اين کارگروه در حوزۀ قرآن و فضاي مجازي در سند راهبردي توسعه فرهنگ قرآني استان هستند.
رئيس کارگروه قرآن و فضاي مجازي استان با اشاره به اينکه دبيرخانه توليد محتواي قرآني به منظور توليد و انتشار محتواي جذاب قرآني در فضاي مجازي با راهبرد تجميع ايده‌ها و استفاده از ظرفيت‌هاي بومي استان و با پشتوانه هيأتي انديشه‌ورز و فني تشکيل مي‌شود، اظهار کرد: شناسايي و رصد فعاليت‌هاي شاخص در فضاي مجازي در زمينه توليد محتواي قرآني با هدف حمايت و توسعۀ آن‌ها و نيز بسترسازي، هماهنگي و تشويق دستگاه‌هاي اجرايي و نهادها براي انجام فعاليت‌هاي ترويجي و تبليغي(قرآني) در فضاي مجازي از فعاليت‌هاي شاخص اين دبيرخانه است.
رضايي وب‌سايت اطلاع‌رساني امور قرآني استان،  وب‌سايت اطلاع‌رساني مؤسسات و خانه‌هاي قرآن، سامانۀ آموزش مجازي قرآن، سامانۀ اطلاعات مراکز و  فعالان قرآني و سامانۀ ثبت اطلاعات فعالان قرآني استان و مديريت هر گونه خدمات به مؤسسات قرآني را از موارد پيش‌بيني شده در پورتال امور قرآني استان برشمرد.
سرپرست جهاد دانشگاهي استان ادامه داد: براي اجراي اين طرح، يک وب‌ سايت اينترنتي طراحي و مخاطبان در گروه‌هاي سني مختلف به ويژه جوانان و نوجوانان با مراجعه به وب‌ سايت، مدرس مورد علاقه و دوره‌هاي تعريف‌شده در ذيل آن را انتخاب کرده و پس از گذراندن دوره و آزمون پاياني در صورت موفقيت، گواهي پايان‌دوره مورد تأييد امور قرآني استان را دريافت مي‌کنند که عناوين دوره‌هاي قرآني اعم از حفظ، قرائت و فهم معارف قرآن است.
رضايي افزود: در قالب اين طرح، کليه دستگاه‌هاي اجرايي و نهادهاي استان و موسسات قرآني بر اساس ظرفيت‌هاي انساني و توان مالي خود با همکاري دبيرخانه توليد محتواي قرآني و کارگروه قرآن و فضاي مجازي به انجام فعاليت‌هاي قرآني در فضاي مجازي تشويق و حمايت مي‌شوند که اين حمايت و تشويق شامل تشويق‌هاي اداري، دستگاهي و کمک‌هاي نرم‌افزاري است.
رئيس کارگروه قرآن و فضاي مجازي استان تصريح کرد: در بخش خبرگزاري‌ها و رسانه‌هاي برخط نيز تشويق آ‌ن‌ها به انعکاس بيشتر اخبار و مطالب قرآني و حمايت همه‌جانبۀ دستگاه‌هاي فرهنگي و مؤسسات قرآني استان از خبرگزاري قرآني ايکنا در دستور کار قرار مي‌گيرد.
وي تصويب نشدن سند توسعه فرهنگ قرآني استان در شوراي توسعه فعاليت‌هاي قرآني کشور و عدم اختصاص بودجه به کارگروه‌هاي شورا را از مهمترين موانع پيش رو دانست و گفت: عدم دسترسي مؤسسات و خانه‌هاي قرآني به شبکه اينترنت پرسرعت، عدم شناخت برخي از مديران و كارشناسان قرآني در خصوص اهميت و ضرورت کار در حوزه فضاي مجازي، عدم حمايت مالي از خبرگزاري ايکنا به عنوان تنها خبرگزاري تخصصي قرآني در استان، شناسايي و جذب اساتيد و چهره‌هاي شناخته‌شده و مقبول و كمبود نيروهاي مستعد و علاقه‌مند در حوزه خبرنگاري قرآني و توليد برنامه‌هاي قرآني از ديگر مشکلات اجرايي شدن اهداف کارگروه دانست.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
2315
دیروز
2103
هفته
11829
کل
461947
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038