آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349279
از سوي جهاددانشگاهي چهارمحال و بختياري؛ دومين دوره مسابقات مناظره دانشجويان دانشگاه‌هاي علمي کاربردي استان برگزار شد
تاریخ انتشار : 1397/08/27
مرحله مقدماتي دومين دوره مسابقات مناظره دانشجويان دانشگاه علمي ـ کاربردي چهارمحال و بختياري با همکاري معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي استان، با رقابت 26 تيم و با محوريت مهارت، کارآفريني و اشتغال در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري آغاز شد.از سوي جهاددانشگاهي چهارمحال و بختياري؛
دومين دوره مسابقات مناظره دانشجويان دانشگاه‌هاي علمي کاربردي استان برگزار شد

مرحله مقدماتي دومين دوره مسابقات مناظره دانشجويان دانشگاه علمي ـ کاربردي چهارمحال و بختياري با همکاري معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي استان، با رقابت 26 تيم و با محوريت مهارت، کارآفريني و اشتغال در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري آغاز شد.
به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي چهارمحال و بختياري، نماينده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کيار در مجلس شوراي اسلامي نبود فرهنگ گفت‌وگو را علت از کوره در رفتن افراد و مسائل و مشاجره‌هاي اجتماعي، علمي و سياسي خواند و تصريح کرد: رهبر انقلاب بارها بر برگزاري کرسي‌هاي آزادانديشي و مناظرات دانشجويي در دانشگاه‌ها تأکيد کرده‌اند.

نبود فرهنگ گفت‌وگو دليل مشاجره‌هاي اجتماعي، علمي و سياسي است
 
علي کاظمي 27 آبان‌ماه، در آيين افتتاح دومين دوره مسابقات مناظره دانشجويان مراکز علمي کاربردي استان، يکي از پايه‌هاي جامعه مردم‌سالاري و دموکراسي را مناظرات و فعاليت‌هاي دانشجويي دانست و گفت: احزاب سياسي نيز بايد از دانشگاه‌ها رشد کنند.
وي دانشگاه را محلي براي تمرين دانشجويان خواند تا مهارت‌هاي مختلف جامعه را فراگيرند و افزود: در اين تمرين ممکن است خطا رخ دهد که اين آزمون و خطا تجارب بسياري را براي دانشجويان فراهم مي‌کند.
نماينده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کيار در مجلس شوراي اسلامي کمبود گفت‌وگو را يکي از معضلات کنوني خانواده‌ها برشمرد و اظهار کرد: طبق آمار ميزان گفت‌وگو در خانواده‌ها از ميانگين روزانه چهار ساعت به کمتر از يک ساعت کاهش پيدا کرده است.
کاظمي نبود فرهنگ گفت‌وگو را علت از کوره در رفتن افراد و مسائل و مشاجره‌هاي اجتماعي، علمي و سياسي خواند و تصريح کرد: رهبر انقلاب بارها بر برگزاري کرسي‌هاي آزادانديشي و مناظرات دانشجويي در دانشگاه‌ها تأکيد کرده‌اند.
دبير کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه برگزاري انتخابات يکي از مهم‌ترين عرصه‌هاي دموکراسي است، ادامه داد: متأسفانه شاهد مسائل حاشيه‌اي در انتخابات مختلف هستيم که علت اصلي آن عدم تمرين گفت‌وگوي صحيح است.
نماينده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کيار در مجلس دانشگاه را محلي براي زندگي دانست که يک بخش آن علم و دانش و بخش ديگر آن مسائل روز و اجتماع است و بايد در دانشگاه‌ها تمرين دموکراسي را داشته باشيم.


دانشجويان از ارکان مهم جامعه مدني هستند و بايد آزادي انديشه داشته باشند

فريد براتي نيز در اين آيين با اشاره به اينکه ما درگير فضاي پيچيده سياسي بوده و در اين فضا نيازمند همفکري و همدلي هستيم، گفت: براي عبور از اين وضعيت بايد به سرمايه‌هاي اجتماعي نظام که دانشجويان هستند مراجعه کنيم.
رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي استان دانشجويان را از ارکان مهم جامعه مدني دانست که بايد آزادي انديشه داشته باشند و افزود: ساختار مدني جامعه ما شکل نگرفته است و بايد براي بهبود اين ساختار به جنبش‌هاي دانشجويي رجوع کنيم.
وي با بيان اينکه جهاد دانشگاهي استان به خوبي فضاي زيرساختي مناظرات دانشجويي را در استان ايجاد کرده است، اظهار کرد: دانشگاه علمي کاربردي به دليل تعدد مراکز مسابقات مناظره را به صورت درون دانشگاهي برگزار مي‌کند.
گفتني است، دومين دوره مسابقات مناظره دانشجويان دانشگاه علمي ـ کاربردي چهارمحال و بختياري با همکاري معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي استان و با رقابت 2۶ تيم و با محوريت مهارت، کارآفريني و اشتغال از روز سه‌شنبه 29 آبان‌ماه در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري آغاز خواهد شد.

برگزاري موفق مناظرات دانشجويي پاسخ به يکي از مطالبات رهبري است

 سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، در آيين افتاحيه اين مسابقات با اشاره به اينکه برگزاري موفق مناظرات دانشجويي پاسخ به يکي از مطالبات رهبري است، تصريح کرد: اين مسابقات در استان با استقبال خوبي از طرف دانشجويان همراه بود و قطعا اين استقبال در بين دانشجويان مراکز علمي کاربردي نيز مشهود است.
سيروس رضايي ادامه داد: در مرحله استاني ششمين دوره مسابقات مناظرات دانشجويي سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي 48 تيم و در هفتمين دوره 96 تيم شرکت کردند که در هر دو سال رتبه نخست کشوري از لحاظ تعداد تيم دانشجويي و کيفيت برگزاري مسابقات به چهارمحال و بختياري اختصاص داده شد.
وي مناظره‌ها را تمريني براي گفت‌وگو در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: دانشجويان مي‌توانند با شرکت در مسابقات مناظره دانشجويي مهارت‌هاي گفت‌وگو را به صورت عملي بياموزند شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
231
دیروز
13
هفته
8173
کل
244
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038