آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349272
بررسي زمينه‌هاي همکاري جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و اوقاف و امور خيريه استان
تاریخ انتشار : 1397/08/21 08:25:41

بررسي زمينه‌هاي همکاري جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و اوقاف و امور خيريه استان

با حضور مديرکل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري در جهاد دانشگاهي زمينه‌هاي همکاري اين دو مجموعه در حوزه‌هاي مختلف بررسي شد. 
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، حجت‌الاسلام و المسلمين حسن اميري 20 آبان ماه در اين نشست، با اشاره به هفته وقف و وجود يک هزار و 715 موقوفه در استان، گفت: نيات فرهنگي در حوزه وقف در استان محدود است و نيازمند ترويج فرهنگ وقف در اين زمينه هستيم. 
وي با بيان اينکه در حوزه علم و فناوري نيز موقوفات خاصي در استان نيست و تنها پنج درصد از موقوفات استان به حوزه‌هاي علميه اختصاص دارد، افزود: جهاد دانشگاهي مي‌تواند با راه‌اندازي انجمن ياوران وقف و علم و فناوري در راستاي افزايش موقوفات علمي و دانشگاهي مؤثر باشد. 
حجت‌الاسلام اميري انجمن ياوران وقف و وقف‌هاي مشارکتي را از راه‌هاي تشويق مردم به وقف در حوزه‌هاي موردنياز جامعه دانست و خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهي به واسطه خبرگزاري‌هاي ايکنا و ايسنا ظرفيت بسياري در گسترش فرهنگ وقف دارند. 
مديرکل اوقاف و امور خيريه استان بر انعقاد تفاهم‌نامه‌اي با جهاد دانشگاهي استان در زمينه‌هاي مختلف تأکيد کرد و ادامه داد: با توجه به زيرساخت‌هاي جهاد دانشگاهي استان در حوزه‌هاي مختلف فرهنگي، آموزشي و پژوهشي مي‌توان از ظرفيت اين مجموعه بهره‌مند شد. 
سرپرست جهاد دانشگاهي استان نيز با معرفي فعاليت‌هاي اين نهاد در حوزه‌هاي مختلف آموزشي، پژوهشي و فرهنگي، گفت: جهاد دانشگاهي استان آمادگي همکاري با سازمان اوقاف در زمينه‌هاي فرهنگي و آموزشي را دارد. 
سيروس رضايي به ظرفيت‌هاي اوقاف در بهره‌مندي از وقفيات اشاره کرد و ادامه داد: يکي از ضروريات توسعه استان استفاده از طرح‌هاي مطالعاتي و پژوهشي است که در اين راستا نيز مي‌توان از نيات واقفان در حوزه‌هاي پژوهشي بهره برد. 
وي با بيان اينکه سازمان اوقاف با توجه به فعاليت‌هاي فرهنگي تأثيرگذاري به سزايي در استان دارد، عنوان کرد: جهاد دانشگاهي نيز مي‌تواند با برگزاري دوره‌هاي آموزشي و ترويج فرهنگ وقف در استان مکمل اين حرکت‌هاي فرهنگي باشد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
211
دیروز
13
هفته
8173
کل
224
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038