آیینه ایام

ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 349255
مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه فرهنگي جهاددانشگاهي تاکيد کرد:
ضرورت تقويت نظريه‌پردازي و کرسي‌هاي آزاد انديشي در دانشگاه‌ها
تاریخ انتشار : 1397/07/24
مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه فرهنگي جهاددانشگاهي گفت: وقتي فرهنگ گفت و گو در دانشگاه‌ها شکل نگيرد يک آسيب و مانع محسوب مي‌شود، بنابراين لازم است کرسي‌هاي آزاد انديشي و نظريه‌پردازي در دانشگاه‌ها شکل گيرد و تقويت شود.
مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه فرهنگي جهاددانشگاهي تاکيد کرد:

ضرورت تقويت نظريه‌پردازي و کرسي‌هاي آزاد انديشي در دانشگاه‌ها


به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، محمدحسين حسني 24 مهرماه در آيين اختتاميه هفتمين دوره مسابقات ملي مناظره دانشجويي غرب کشور، اظهار کرد: در تمام کارهايي که در حوزه فرهنگي جهاد دانشگاهي صورت مي‌گيرد، تلاش مي‌شود که پيوسته و پشت سرهم، داراي معنا و رديف باشند.
وي افزود: اگر کاري آغاز مي‌شود بايد با همت و استقامت آن‌ها را پيش برد، به روزرساني و بازنگري کرد تا بتوان روزانه کارهاي شايسته‌تري را ارائه داد.
حسني با اشاره به اينکه ايده کوچکي در سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي از اوايل دهه 80 شکل گرفت، تصريح کرد: مقام معظم رهبري بر شکل‌گيري کرسي‌هاي آزاد انديشي و نظريه‌پردازي تاکيد داشتند، ولي ايده‌اي شکل نمي‌گرفت.
وي ادامه داد: وقتي فرهنگ گفت و گو در دانشگاه‌ها شکل نگيرد يک آسيب و مانع محسوب مي‌شود، بنابراين لازم است کرسي‌هاي آزادانديشي و نظريه‌پردازي در دانشگاه‌ها شکل گيرد و تقويت شود.
حسني با بيان اينکه ايده براي اثر بخشي، بايد به مسابقه تبديل شود، گفت: هر کاري براي اثربخشي بالا، بايد تبديل به يک بازي شود و از اين طريق فضاي گفت و گوي محترمانه و مودبانه همراه با استدلال، در فضاي دانشگاهي تقويت و شکل گيرد.
وي بيان کرد: در هفتمين دوره مسابقات مناظره دانشجويي بيش از 600 تيم از دانشگاه‌هاي سراسر کشور در اين رقابت شرکت کردند.
مدير کل دفتر برنامه ريزي و توسعه فرهنگي جهاددانشگاهي با اشاره به اينکه سال گذشته چهارمحال و بختياري با فاصله بسيار زياد توانست رتبه نخست کشوري را در تعداد تيم‌هاي شرکت‌کننده کسب کند، تصريح کرد: ميزباني هفتمين دوره مسابقات ملي مناظره دانشجويي منطقه غرب کشور به اين دليل به چهارمحال و بختياري واگذار شد که اين استان در برگزاري مسابقات مناظره دانشجويي تلاش بسياري کرده است.
وي اضافه کرد: از زماني که گروه‌ها و افراد در مسابقات حضور دارند و با يکديگر مطالعه و مباحثه مي‌کنند تا بعد از پايان رقابت در بيرون سالن اين رقابت‌ها ادامه دارد و استدلال‌هاي خود را با يکديگر مرور مي‌کنند که اين امر مي‌تواند موجب پر کردن اوقات فراقت شود.
حسني گفت: برگزاري مناظرات دانشجويي فرصتي بي‌نظير فراهم کرده تا افراد به دنبال تحقيق، مطالعه، مباحثه و مکاشفه بروند و معاني و استدلال‌هاي جديد را کشف کنند.
وي ، تصريح کرد: حوزه فرهنگي جهاد دانشگاهي توانسته با برگزاري مناظره دانشجويي به بخشي از منويات رهبري نزديک شود که استقبال خوبي در سطح کشور از اين مسابقه شکل گرفته و دانشجوياني که در اين مسابقات شرکت مي‌کنند اين رقابت را بسيار جدي مي‌گيرند که اين امر يکي از کارهاي بزرگي است که جهاد دانشگاهي انجام مي‌دهد.
حسني برگزاري مسابقات دفاع سه دقيقه‌اي از پايان نامه‌هاي دانشجويي دوره ارشد و دکتري در سطح جهاني و اعطاي تنديس فداکاري دانشجويان را از ديگر اقدامات جهاد دانشگاهي که مجموعه وسيعي از کارهاي فرهنگي را انجام مي‌دهد، برشمرد.
در ادامه عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بيان کرد: زماني بايد متاسف شويم که جامعه بيزار از بحث گفت و گو شود.
نادر پور ارشد گفت: خوشبختانه جهاد دانشگاهي کار وزيني انجام داده است که چنين مناظراتي را برگزار مي‌کند و موجب مي‌شود فضاي گفت و گو در جامعه تقويت شود.
وي گفت: لازم است در مناظره به فن بيان و بيان مطالب، محتوا و زاويه ورود به بحث و نتيجه‌گيري توجه کرد.
پور ارشد با اشاره به لزوم نفوذ مناظره به قسمت‌هاي مختلف دانشگاه، تصريح کرد: جهاد دانشگاهي مناظره را بسيار خوب آغاز کرده که در سطح تعليم و تمرين است، بايد به سطح ديگري ترويج داده شود و براي توليد گفتمان به سطح کاربردي ارتقا يابد.
وي خاطرنشان کرد: جامعه امروزي نيازمند خوراک فکري است و بايد آن را در چارچوب مشخص به جامعه تحويل داد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
171
دیروز
13
هفته
8173
کل
184
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038