آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 329179
برگزاري پنجمين دوره طرح کرسي تلاوت و تدبر در جهاددانشگاهي چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1397/03/22
همزمان با ايام ماه مبارک رمضان پنجمين دوره طرح هماهنگ کرسي تلاوت و تدبر در قرآن در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري آغاز شد.

برگزاري پنجمين دوره طرح کرسي تلاوت و تدبر در جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، در ابتداي برنامه که ۲۱ خرداد ماه در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهي استان برگزار شد، محمدمهدي طادي، قاري نوجوان و برتر استان، آياتي از سوره مبارکه حديد و نيز سوره مبارکه قدر را تلاوت کرد و در ادامه حجت الاسلام علي‌محمد باقي، استاد حوزه و دانشگاه به تفسير آيات ابتدايي سوره حديد پرداخت.
حجت الاسلام باقي بيان کرد: سوره حديد سوره پر نکته‌اي است که طبق اولين آيه اين سوره همه عالم در حال تسبيح هستند با اين توضيح که تسبيح موجودات متفاوت است.
وي افزود: تسبيح به معناي منزه دانستن خداوند از هر گونه عيب و نقصي است و عيب در مقابل سالم بودن و نقص در مقابل کمال است بنابراين اگر خدا فعلي را انجام مي‌دهد هيچ خدشه‌اي بر او وارد نيست بنابراين در اوج کمال است.
کارشناس مرکز تخصصي مهدويت قم با اشاره به اينکه رب به کسي گفته مي‌شود که تمام هستي، هويت، وجود، آخرت، ارزاق مادي و معنوي و حيات بنده در دست اوست بر اين مطلب تاکيد کرد که ريشه رب و تربيت با يکديگر متفاوت است و يکي از شئون رب، تربيت است.

 

 

برگزاري کرسي تلاوت و تدبر در جهاددانشگاهي چهارمحال و بختياريوي با اشاره به اين که نظام تکوين، خارج از اراده و اختيار انسان است، نظام تشريع را عرصه اختيار انسان دانست. حجت‌الاسلام باقي تاکيد کرد: رشد کردن انسان بنا به متفاوت بودن استعدادها و صلاح خداوند صورت مي‌گيرد و شکل‌گيري نظام خلقت ناشي از تفاوت هاست.
وي يادآوري کرد: اگر کسي مقيد به اطاعت و عبادت خداوند باشد قطعا در زندگي او هر آنچه رخ مي‌دهد بهترين حالت و مصلحت براي او همانست و تمام مخلوقات بر اساس اين ديدگاه، در بهترين حالت، خلق شده‌اند.
يادآور مي‌شود، پنجمين دوره طرح هماهنگ کرسي تلاوت و تدبر به همت معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي استان و با حمايت سازمان قرآني دانشگاهيان کشور، با محوريت سوره مبارکة حديد در روزهاي ۲۱، ۲۲ و ۲۳ خرداد در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهي استان از ساعت ۸ تا ۹ صبح برگزار مي‌شود.

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
1494
دیروز
767
هفته
10622
کل
459023
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038