آیینه ایام
ما را در سروش دنبال کنید
یاران آب در چهارمحال و بختیاری
پژوهش و فناوری


حوزه فعاليت‌هاي واحد


کد مطلب: 329175
فضاي مجازي؛ محل اصلي تهديد خط و زبان فارسي/ لزوم ترويج درست‌نويسي
تاریخ انتشار : 1397/03/12

فضاي مجازي؛ محل اصلي تهديد خط و زبان فارسي/ لزوم ترويج درست‌نويسي

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، وحيد خليلي اردلي، رئيس جهاددانشگاهي چهارمحال و بختياري و مدرس دانشگاه در گفت و گو با ايکنا  علت تهديد خط فارسي در فضاي مجازي را امکان توليد حجم بالاي نوشتار در اين فضا دانست.

وي در بيان ابعاد و چگونگي خطر تهديد زبان و خط فارسي در فضاي مجازي بيان کرد: خط فارسي اسلوبي دارد که مي توان آن را به سه بخش ويژگيهاي فني، زباني و بلاغي تقسيم کرد.

خليلي ادامه داد: پژوهشهاي اخير که بخشي از آن در رساله دکتراي وي انجام شده است، نشان از بي توجهي زياد به رعايت اصول و قواعد زبان فارسي در فضاي مجازي دارد.

مدرس ادبيات فارسي، علت هاي مختلف بي توجهي به درست‌نويسي در فضاي مجازي را عواملي همچون کم‌کوشي ذاتي افراد در نوشتن، ناآشنايي با قوانين خط فارسي، رسمي نبودن آموزش‌هاي درست‌نويسي در فضاي مجازي بيان کرد.

وي در پايان چند پيشنهاد براي حل اين مشکل بيان کرد از جمله؛ آموزش سطوح مختلف مردم در آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و دستگاه‌هاي دولتي، مورد توجه قرار گرفتن رسم‌الخط مصوب فرهنگستان زبان و ادبيات فارسي، ملزم دانستن و توجه ويژه متوليان وب سايت‌ها و شبکه‌هاي اجتماعي به درست‌نويسي.

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
آموزش‌های کوتاه‌مدت و دانشگاهی


 
دبیرخانه مشاغل خانگی
مسابقات فرهنگی

سامانه ها
اتوماسیون اداری (لینک 1)
اتوماسیون اداری (لینک 2)
آمار سایت
امروز
2307
دیروز
2103
هفته
11829
کل
461939
 
 
 
 
تمام حقوق برای :: جهاد دانشگاهی واحد چهار محال و بختیاری :: محفوظ است. تلفن تماس: 33380722  -  038   فاکس: 33380316  -  038