استاندار خراسان رضوی:

من به توانمندی‌های جهاددانشگاهی اعتقاد دارم

۱۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۸ کد : ۹۳۰۳ عمومی تاپ خبر
استاندار خراسان رضوی در نشست با رییس جهاددانشگاهی استان گفت: من به توانمندی‌های جهاددانشگاهی اعتقاد دارم و می‌دانم که این نهاد نگاه‌های نو و نیروهای توانمندی دارد.
من به توانمندی‌های جهاددانشگاهی اعتقاد دارم

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در نشست با رییس سازمان جهاددانشگاهی استان و هیات همراه در جریان گزارش عملکرد این سازمان در حوزه‌های مختلف قرار گرفت و بیان کرد: من به توانمندی‌های جهاددانشگاهی اعتقاد دارم و می‌دانم که این نهاد نگاه‌های نو و نیروهای توانمندی دارد و تجربه همکاری‌های گذشته خود با جهاددانشگاهی را بسیار مثبت ارزیابی ارزیابی کرد.

وی تصریح کرد: حرکت دنیا به سمت کارگزاری مدیریت است و باید جهاددانشگاهی به این سمت برود که مدیریت‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف راه بیندازد. این راهکاری است که می‌تواند کسب و کاری سود آور محسوب شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ضرورت همکاری همه نهادها و سازمان‌ها در توسعه استان، اذعان کرد: استان را باید با همه ارکان آن ساخت، بر این اساس همه ارکان باید نقشی در توسعه و آبادانی برای خود تعریف کنند. البته از آن جایی که می‌خواهیم پروژه های استانی را با خردورزی تعریف و اجرا کنیم لازم است دانشگاه در متن اداره استان نقش ایفا کند.

وی بعد از ارائه پیشنهاد مسوولان جهاد‌دانشگاهی استان مبنی بر مشارکت در ساماندهی حاشیه شهر مشهد گفت: در شش ماه گذشته مسئله حاشیه نشینی در دستور کار جدی ما بوده است و از جایی که به دنبال موازی کاری در استان نیستیم از همه پیشنهادات همکاری از جمله جهاددانشگاهی استقبال می‌کنیم.

رزم حسینی اذعان کرد: جهاددانشگاهی در حوزه کسب و کار و آموزش‌های مربوط به آن هر نوع مشارکتی بخواهد در این زمینه هم اعلام آمادگی می‌کنیم.

در ابتدای جلسه  دکتر سیدعلی اکبر شمسیان رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، در سخنانی به معرفی فعالیت‌ها، توانمندی‌ها و خدمات جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف پرداخت و افزود: یکی از مهمترین ویژگی‌های این نهاد که زمینه ارائه خدمات متنوع را فراهم کرده است، انعطاف پذیری و تحرک بالای آن است.

وی همچنین با اشاره به  فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه کارآفرینی و اشتغال ، تاکید کرد: ما به عنوان یک نهاد تسهیلگر و مداخله‌گر در توسعه کسب و کارهای خرد، خانگی و روستایی، توانسته‌ایم با توانمندسازی نیروهای کار، محصولات آنهارا رقابتی کنیم.

وی  به اجرای طرح الگوی نوین توانمند سازی مشاغل خانگی اشاره و اضافه کرد: این طرح که  با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، اجرا شده  است، با توانمندسازی 4009  نفر، نقش ارزشمندی را در حوزه اشتغال ایفا نموده است.

رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به تجربیات جهاددانشگاهی در حوزه حاشیه نشینی، اشاره کرد و از آمادگی این نهاد را برای پذیرش مسئولیت و کمک به مدیریت اجرایی برای کاهش  مشکلات حاشیه نشینی شهر مشهد خبر داد.

دکتر شمسیان با اشاره به 4 دهه سابقه فعالیت جهاددانشگاهی در حوزه پزشکی و پیراپزشکی، افزود: بخش قابل توجهی از  بیماران به ویژه اقشار کمتر برخوردار  به واسطه کیفیت خدمات و تعرفه مناسب از خدمات پاراکلینیکی جهاددانشگاهی استفاده می‌کنند.

وی همچنین تجربه جهاددانشگاهی خراسان رضوی در حوزه گردشگری سلامت را پرسابقه و نقش آفرین دانست و آمادگی این سازمان برای کمک به ساماندهی و استفاده  مطلوب از  ظرفیت‍‌های بسیار ارزشمند استان با توجه به ظرفیت وجودی بارگاه امام هشتم(ع)  و مجاورت باکشورهای مختلف را اعلام نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شما :