در نشست مشترک معاون آموزشی جهاددانشگاهی با فرمانده مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شد؛

پیشنهاد اضافه‌شدن الگوی مشاوره و هدایت شغلی در طرح «سرباز ماهر»

۰۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۷ کد : ۱۶۴۲۰ تجاری سازی و اشتغال
نشست مشترک مسوولان آموزش و سازمان ستفای جهاددانشگاهی و متولیان مهارت‌آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح با محوریت پیشنهاد طراحی الگوی مشاوره و هدایت شغلی در طرح «سرباز ماهر» برگزار شد.
پیشنهاد اضافه‌شدن الگوی مشاوره و هدایت شغلی در طرح «سرباز ماهر»

به گزارش روابط عمومی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی، این نشست 3 اسفندماه با حضور سردار سید مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، مسوولان قرارگاه، دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزشی و سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی و تعدادی از مدیران حوزه‌ی آموزش و سازمان ستفای این نهاد برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر بیجندی ضمن تشریح طرح ملی «نظام هدایت شغلی دانشجویان و دانش‌آموختگان»، این طرح را در راستای ماموریت‌های محوله‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی به جهاددانشگاهی و با کارفرمایی سازمان برنامه‌وبودجه و در مرحله‌ی انجام اصلاحات و تایید نهایی و شامل دو فاز مطالعاتی و پایلوت معرفی کرد.

در ادامه، سردار فرحی ضمن استقبال از این طرح، خواستار بازطراحی و اجرای طرح برای تمامی سربازان از مقطع دیپلم تا دکتری در دوران خدمت سربازی و بر اساس سیاست‌ها، اهداف و برنامه‌های طرح «سرباز ماهر» شد.

بر این اساس، به‌منظور بازطراحی این الگو، مقرر شد جلساتی تخصصی بین تیم کارشناسان جهاددانشگاهی و قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، به‌طور مستمر و فشرده برگزار تا مقدمات بازطراحی، بازنگری فرآیندها و پیاده‌سازی آن به‌صورت پایلوت فراهم شود.

گفتنی است، در صورت حصول نتایج موردنظر، این طرح به‌صورت سراسری در تمامی پادگان‌های آموزشی کشور برای کارکنان وظیفه اجرایی می‌شود.

 


نظر شما :