با امضای قرارداد بین جهاددانشگاهی و شرکت مهندسی و توسعه‌ی نفت انجام می‌شود؛

برای اولین‌بار در کشور؛ راه‌اندازی واحد فرآورش پیش‌ساخته‌ در میدان نفتی مشترک آزادگان جنوبی/ داستان اعتماد به توان داخلی رنگ واقعیت گرفت

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۳ کد : ۱۶۲۷۲ پژوهشی تاپ خبر
با حضور وزیر نفت و رییس جهاددانشگاهی، آیین امضای قرارداد (B.O.O) واحد فرآورش پیش‌ساخته‌ (Skid Mounted) در میدان نفتی مشترک آزادگان جنوبی بین جهاددانشگاهی و شرکت مهندسی و توسعه‌ی نفت برگزار شد.
برای اولین‌بار در کشور؛ راه‌اندازی واحد فرآورش پیش‌ساخته‌ در میدان نفتی مشترک آزادگان جنوبی/ داستان اعتماد به توان داخلی رنگ واقعیت گرفت

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، صبح امروز (سه‌شنبه، 29 بهمن‌ماه)، مراسم امضای این قرارداد با حضور مهندس بیژن زنگنه وزیر نفت، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و جمعی از مدیران وزارت نفت و جهاددانشگاهی برگزار شد.
انجام خدمات طراحی و مهندسی، تامین کالا و تجهیزات، ساخت و نصب، راه‌اندازی، بهره‌برداری، تعمیرات و نگهداری و برچیدن واحد پیش‌ساخته (Skid Mounted) فرآورش نفت به‌میزان متوسط 50 هزار بشکه نفت (STB) در روز در میدان نفتی آزادگان جنوبی به همت دانش متخصصان جهاددانشگاهی، موضوع این قرارداد است.
با توجه به رویکرد جدید وزارت نفت مبنی بر ساخت و نصب واحدهای بهره‌برداری به‌صورت پیش‌ساخته و دست‌یابی به نفت با مشخصات فروش استاندارد بین‌المللی، پروژه‌ی حاضر بین جهاددانشگاهی و شرکت مهندسی و توسعه‌ی نفت منعقد شد.

 

درباره‌ی تاسیسات فرآورش پیش‌ساخته (Skid – Mounted)
تولید سریع محصول از نفت خام با تجهیزات نفتی به‌صورت یک پکیج کامل با عنوان تاسیسات فرآورش پیش‌ساخته (Skid – Mounted)، طراحی و اجرا می‌شوند.
با استفاده از این مجموعه تجهیزات، نه‌تنها قابلیت انتقال و احداث سریع امکان‌پذیر خواهد بود، بلکه امکان طراحی انعطاف‌پذیر و ماژولار سیستم بر اساس مشخصات نفت استخراج‌شده از چاه میسر می‌شود.
تاسیسات فرآوری پیش‌ساخته، مجموعه‌ای از تجهیزات فرآیندی، انتقال سیال، جابه‌جایی حرارتی و... می‌باشد.
گفتنی است، سابقه و تجربه‌ی احداث واحد فرآورش پیش‌ساخته و سریع‌الاحداث، تنها یک مورد در میدان آزادگان جنوبی توسط یک شرکت ایتالیایی انجام گرفته است؛ در این قرارداد ضمن بومی‌سازی دانش فنی، طراحی و ساخت این تجهیز راهبردی برای اولین‌بار در و با استفاده از توان داخلی اجرا خواهد شد.


نظر شما :