سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري:
برگزاري موفق هفت دوره مسابقات ملي مناظره دانشجويي در کشور پاسخ به يکي از مطالبات مقام معظم رهبري است

 

برگزاري موفق هفت دوره مسابقات ملي مناظره دانشجويي در کشور پاسخ به يکي از مطالبات مقام معظم رهبري است

سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري گفت: برگزاري موفق هفت دوره مسابقات ملي مناظره دانشجويي در کشور پاسخ به يکي از مطالبات مقام معظم رهبري است.
به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري، سيروس رضايي 22 مهرماه در مرحله منطقه اي هفتمين دوره مسابقات ملي مناظره دانشجويي منطقه غرب کشور در دانشگاه شهرکرد، اظهار کرد: سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي در سال 87 کارهاي مطالعاتي برگزاري مناظره دانشجويي را در کشور بر اساس يک مدل بومي سازي ايراني - اسلامي  آغاز کرد.
وي با بيان اينکه امسال هفتمين دوره از مناظرات ملي دانشجويي برگزار مي‌شود، افزود: برگزاري موفق هفت دوره مسابقات ملي مناظره دانشجويي در کشور پاسخ به يکي از مطالبات مقام معظم رهبري است.
رضايي تصريح کرد: در استان مناظرات دانشجويي در اسفندماه سال گذشته در سطح مراکز آموزشي و دانشگاه‌ها برگزار و با استقبال دانشجويان روبرو شد به نحوي که نزديک به 400 نفر در اين مسابقات شرکت کردند.
وي تاکيد کرد: چهارمحال و بختياري سال گذشته و امسال رتبه نخست را در تعداد تيم شرکت کننده در مناظرات دانشجويي کسب کرده است.
رضايي با اشاره به حضور 96 تيم از دانشجويان دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي سراسر استان در مرحله استاني هفتمين دوره از مسابقات مناظره دانشجويي، افزود: اين مسابقات با معرفي 8 تيم منتخب به کار خود پايان داد و 8 تيم دانشجويي پس از رقابت‌هاي تنگاتنگ به‌عنوان تيم‌هاي منتخب انتخاب شده‌اند.
وي آموزش فرهنگ گفت‌وگو را از اهداف برگزاري مناظرات دانشجويي عنوان و تصريح کرد: اخلاق و فرهنگ گفت‌وگو بايد در کشور نهادينه شود که مناظرات دانشجويي براي همين هدف تدوين شده است.
سرپرست جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري افزايش قدرت استدلال و فن بيان دانشجويان را از ديگر اهداف برگزاري مناظرات دانشجويي برشمرد و خاطرنشان کرد: مسابقات مناظره فرصتي براي يادگيري، نقدپذيري و بالا بردن آستانه تحمل است.